Zajímavé akcie, zajímavé ceny [1. díl]

Aktualizováno: 18. 12. 2021

Začal bych takovou sérii investičních typů, kdy budu pracovat s momentální cenou akcií v mém watchlistu a na každý druhý týden, vyberu ty které se mi budou zdát vhodné k nákupu nebo ke sledování. Napíšu co je to za firmu, proč do ní investuji a koukneme na cenu.1. COINBASE

Coinbase je online směnárna, kde můžete koupit, držet a obchodovat velké množství kryptoměn. Akcie téhle společnosti je králem volatility a to ještě větší než samotné kryptoměny. Obchodovat COIN je riskantní, ale může být efektivní. Obchodováním myslím prostě nakoupit a co nejdříve prodat se zhodnocením které chcete, takže ideálně na páce 1:10. Každopádně je teď akcie dost nízko, poslední měsíc nebyl vůbec dobrý a na 265$ nevydrží dlouho, může klidně i pokračovat v padání až na třeba 240$, ale pak začnou zase vlny nakupování. Koukněte na krypto, celý týden nic moc, ale od sobotního rána se zase vrací zpět a to může být i pro tuhle akcii návrat ke 300$+. COIN jsem si vybral kvůli jejich činnosti, krypto už není jenom trend, jsou to investice dlouhodobé i krátkodobé, při každém maximu přichází pád a transakcí na kryptu stále přibývá. Navíc i firmy začali vyplácet mzdy přes kryptoměny a další budou přibývat, no a proč si nevybrat svojí krypto peněženku právě ve firmě která stojí před zraky na burze. Akcie udělala v měsíci pohyb o 24% dolů.

2. Walt DisneySpolečnost nemusím nijak dlouze představovat filmy, seriály, disney landy a hromada merche, to je to co stojí za mnoholetým úspěchem Disneyho. Co už se ovšem představit dá, je fakt, že společnost trošku vybočila ze směru většiny na americkém trhu. Od hospodářských výsledků cena jen padá dolů, otázkou je... Kdy do tohoto titulu začnou zase investoři naskakovat, protože cena je oproti jiným, vesmírným titulům nízká. Pravdou je že výsledky nedopadly tak jak se očekávalo, předplatitelů DIS+ je méně než se čekalo, ale všechno se má změnit. Přijdou další pokračování seriálů, přijdou další a další tituly od Pixaru a Marvelu, lidé se začnou do kin vracet víc a víc, jenom je potřeba je trošku popostrčit. Za necelé dva týdny přijde do kin nový spiderman s doktorem strangem, když bude film stát za to, mohl by akcii určit nový směr! Od výsledků šla akcie dolů o 16%

Do DIS investuji hlavně kvůli obrovské popularitě titulů MARVEL, společnost jsem začal sledovat příchodem seriálů právě z MARVEL prostředí. V Disney landu jsem nikdy nebyl, ale děcka tam jednou určitě vezmu, teda pokud nebudou muset být očkovaní :-D. Firma očekává nárůst tržeb jak kvartálně tak meziročně. Dividendy vyplácely naposledy v roce 2019.

Akcie se dá koupit na dlouhou dobu, ale stejně tak je příležitost ji koupit na páce a počkat až udělá zase 10-15% vzhůru.3. Yandex

YANDEX neboli Ruský Google co jede byznys kde se dá. Webová stránka yandex je pátým nejpoužívanějším vyhledávačem na světě a s googlem se střídá o první pozici v rámci Ruské Federace. Je to největší technologická ruská společnost. Rozvoz jídla a potravin (jako dámejídlo a rohlík), carsharing, autonomní vozidla, fintech těch podnikatelských záměrů je obrovské množství a pomalu se dostává do celého světa. Už se celkem těším až se přivalí s nějakým záměrem i k nám do Čech, protože z východního světa mám doma jen plyn. O YANDEX se zmiňuji i ve článku - "Tři akciové tituly o kterých rád mluvím...". Kde krásně popíšu důvod proč do nich investovat. Pro mě je to vize v rámci carsharingu, který podle mých teorií může dosti pomoci velkým městům s problémem parkovacích míst. Základem jsou prostředky a těch má firma dost, stejně tak velkých ruských měst.

Akcie za poslední měsíc klesla o víc než 18% a to hlavně kvůli obavám prezidenta Vladimira Putina, který opět vyhrožuje válečnou aktivitou na území Ukrajiny. Tohle drama vůbec nepomáhá RUBLU, měně kterou yandex primárně používá. Určitě se nehrnu do nějakého pákového obchodování u akcií YNDX, firma zažívá skvělé období a tyhle politicko-válečné kroky jí vůbec nedělají dobrotu. Akcie může být ještě pár dní ve výprodeji, ale brzy se zastaví a to pak bude skvělá příležitost jí nakoupit a rusky zbohatnout.


Mojí pozornost také zasloužilo stříbro, které je nyní na 22.50$ za unci, stříbro je přeprodané, hitnulo magickou hranici 22$ a změnilo směr, může to být bod zlomu a komodita se vrátí nad 23$ rychle, tak jak už se mnohokrát stalo u této hranice. Stříbru však nepomáhá posilující dolar.


Myslím že tři by měli stačit, třeba si nějakou z nich vyberete. Určitě doporučuji přečíst něco o YANDEX, tahle firma bude ještě velkej světovej hráč. Přidejte do watchlistu a koukejte po zprávách.

Pokud by jste chtěli vidět můj WatchList tak koukněte na profil tady na webu.


Líbí se Vám nějaká ze společností v článku? Nevíte jak akcie pořídit?

Akcie COINBASE i WALT DISNEY jsou součástí nabídky u našeho důvěryhodného partnera NAGA a to jak ve formě reálných akcií tak ve formě CFD kontraktu s pákou 1:10. Účet založíte snadno zde - naga.com.

Coinbase CFD | DISNEY CFD

COINBASE RE.STOCK | DISNEY RE.STOCK (odkaz otevře jen registrovaný klient)


Akcie YANDEX je k dispozici ve formě reálné akcie přes důvěryhodného obchodníka DEGIRO, obchoduje se na burze NASDAQ (YNDX) za dolar a v Moskvě (YNDX.ME) za rubl.Všechny kroky které při investování provedete, jsou Vaše kroky a nesete za ně odpovědnost. Investování zahrnuje riziko ztráty kapitálu.


Přeji hezký den a buďte zdraví!

42 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše