Zajímavé akcie, zajímavé ceny [2. díl]

Aktualizováno: 1. 2.

Takže, vítejte u dalšího dílu ze série "Zajímavé akcie, zajímavé ceny", kterou budu přinášet každý druhý víkend k nám na web a každý čtvrtý i na bulios a warengo. Podíváme se, jak se daří akciím z předchozího dílu, a představíme si další teď aktuální příležitosti.


Minulý týden jsem se zmínil o COINBASE, YANDEX a DISNEY...

Jako vzhledem k tomu, že trh je teď docela na medvěda a konec týdne nebyl pro skoro žádné tituly sláva, jsou ceny COIN, DIS i YNDX podobné a nebo nižší než před 14 dny. BTC je za 46K a to pro krále volatility není nic moc... DIS vydal Spidermana a je to pecka, takže bych se vůbec nebál využít ceny akcie, která je víceméně stejná jako v minulém díle... No a YNDX, tak ten pokračuje v obavách z ruských vojenských aktivit, protože internetové srazy Putina a Bidena řekli přesně to, co jsme čekali (že pokud rusko něco udělá, tak dá dolar prostředníček rublu), akcii bych dál sledoval a četl zprávy kolem ruského sporu s Ukrajinou... Pokud se věci udobří, nebude cena úplně na dlouho a je to ideální čas pro investování. Předchozí díl si můžete počíst tady.

Tak a teď se pojďme podívat na momentální targety...


1. Électricité de France

EDF je největší evropskou energetickou společností, její hlavní činností je výroba elektrické energie v 19 jaderných elektrárnách. Společnost za rok vyrobí 502TWh elektrické energie, ČEZ pro porovnání 62TWh. Akcie společnosti zažila uprostřed týdne brutální propad o víc než 15%, což je pro takhle konzervativní titul opravdu megální pokles. Za všechno může nalezená závada v jedné z elektráren, koroze na potrubí. EDF proto pozastavila provoz dvou elektráren, té kde byl nález koroze a ještě jedné, která byla vybudovaná ve stejném období a za stejných podmínek. EDF očekává, že závadu rychle vyřeší, odhadovaná ztráta výrobní kapacity jsou 2TWh. Patnáct procent kvůli dvěma TWh mi přijde opravdu dost. Akcie téhle firmy jsou oblíbené hlavně kvůli ročním dividendovým výnosům nad 5%. Vyplácení je tradičně v zimě a v létě, takže to do dividendy ještě chvilku potrvá, ale tahle cena by mohla určit směr, jakým se bude v půl roce akcie ubírat, a tím myslím směrem vzhůru. Řekl bych, že jestli chcete ve svém portfoliu nějakou energetiku, tak tohle může být docela VIP nákup. Poslední dividendy byly vypláceny 2.12. a od té doby šla cena dolů. Cena se v průběhu měsíce snížila o 23%. EDF je podle mě jeden z targetů, kam lze bez strachu odložit peníze na delší dobu (Chcete investovat? Tak se přesuňte na konec článku).

2.Tencent Holdings Limited

Takže Tencent, už víckrát jsem tuhle firmu zmiňoval ve svých článcích, jedná se o čínského technologického giganta. Sektorů, ve kterých firma působí, je víc, ale jsou to videohry, streamovací platformy (media), umělá inteligence a další různé softwary. Ten důvod, proč mě Tencent baví a zajímám se o ně, je hlavně to, že vlastní 100% americké firmy RIOT GAMES, která má ve svých rukách videohry jako je League of Legends, TFT, Valorant, Wild Rift nebo třeba seriál Arcane. Zrovna Riot je každým rokem silnější společností a jejich odvětví roste neuvěřitelným tempem a to je přesně to, proč si myslím, že bude akcie brzy stát daleko víc než stojí dnes. Až se ukáže plný potenciál esportu, seriálu Arcane nebo plánovaného MMO RPG... Celé to krásně rozebírám tady a seriál Arcane má taky svůj vlastní článek. Vzhledem k regulacím od čínské vlády měl Tencent pozastavené aktualizování svých aplikací, čínská vláda začala řešit monopolní chování společnosti (dostali dokonce pokutu půl milionu yüanů) a jejich akcie nezažily úplně nejlepší měsíc, cena spadla v posledním měsíci o víc než 11%.No a to je pro dnešek všechno, koukal jsem ještě po TESLE, NVIDII, ale co jsem se tak dočetl, tak to teď s tím NASDAQEM nevypadá úplně nejlíp a mohlo by se pokračovat ve směru dolů, každopádně už i tak jsou tyhle akcie za dobrou nákupní cenu, tak určitě sledujte, co se bude kolem společností dít. Dobré zprávy by mohly situaci otočit vzhůru ;-). Pak jsem koukal i po NETFLIXU, ale vzhledem k jejich předpokladům pro poslední letošní kvartál si myslím, že akcie spíš hledá za kolik by se mohla obchodovat a bude teď v celku volatilní... Ale potenciál tam samozřejmě je, když už je o víc než 10% níž v tomhle měsíci. Jo a ještě jsem koukal po KOFOLE, která schválila dividendu na příští rok, ale tam úplně nedošlo k nějakému závratnému poklesu k příležitosti.


Tak co, zaujala Vás nějaká z příležitostí? Chcete investovat? Tak do toho pojďte s námi!

Otevřete si jednoduše účet u našeho důvěryhodného partnera NAGA, součástí nabídky produktů jsou oba tituly.

Nebo, využijte obchodního účtu u F24, dostanete zdarma akcii do hodnoty 600$.. Odkaz zde!

Můžeme se spolu sejít nebo si zavoláme a představím Vám obchodní účet. Je to hračka a rád Vám s tím pomůžu.

Vstupte do našeho klubu a začněte pracovat na finanční svobodě!


Upozornění: Všechny kroky, které při investování provedete, jsou Vaše kroky a nesete za ně odpovědnost. Investování zahrnuje riziko ztráty kapitálu.


64 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše