Budete chtít doklad? Stripe IPO

Aktualizováno: 1. 2.

V roce 2010 Patrick a John Collison založili společnost, která dosahuje nevídaných výsledků. V oblasti technologie platebních portálů a terminálů je toto stabilní společnost s velmi vysokým růstovým potenciálem. Osobně se mi libí ambicióznost, a to v tom, že se nebojí vkročit do byznysu s velkou konkurencí jako Square, PayPal, Aydem, které mimochodem v minulém roce vzrostly o více než 200 %.


Při jejím rozběhu se celkem podařilo vybrat investice ve výši 2 miliard dolarů, mezi investory byl i světově známy Elon Musk. Ocenění společnosti se v roce 2O19 odhadovalo na 36 miliard dolarů a během 2 let se odhad zvýšil na 95 miliard dolarů, což představuje velký skok, čímž se Patrick Collison jako spoluzakladatel a generální ředitel podle časopisu Forbes přesouvá mezi 1O nejbohatších mladých miliardářů světa.A čím že je Stripe tak výjimečná a proč si na jejich IPO brousí zuby plno investorů?

Jedná se o irsko-americkou společnost, která slouží jako platební brána většinou pro internetové platby elektronických obchodů a e-shopů a pro kamenné tu má řadu terminálů a vychytávek. Zjednodušuje vykazování výnosů pro firmy a podnikatele a celkově zjednodušuje účetnictví a automatizuje vedení účetnictví, což je velká výhoda a zefektivnění práce. Na tuto službu přechází velké množství významných firem Lyft, Target, Zoom, Just Eat, NBC Media Group, Salesforce..., jelikož je to cenově dostupné a velmi snadné prostředí. Díky koupi firmy Recko i urychluje odsouhlasení plateb. Tímto vším rozšiřuje platební terminály po celé Evropě a zařadila se podle serveru Inc.com mezi 12 nejvlivnějších start-upů minulého desetiletí


Osobně si nenechám vstup Stripe na burzu ujít. Budeme Vás včas informovat na portále gc-i.cz. Doporučuji mít připravený obchodní účet zde a kapitál.


Král finanční jungle.

Gc-i.

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše