Klarna. IPO jednorožec. Fintech s revoluční myšlenkou.

Aktualizováno: 16. 1.

Nakoupíte, ale nezaplatíte. Tedy nikoliv ihned. Nejedená se o splátky, nýbrž o provedenou platbu později. Tedy ¨úvěr¨, ALE BEZ POPLATKŮ. S tímto vyšel na povrch akademický projekt ve Švédsku, následně zainvestován a v roce 2019 se stal největší evropskou firmou v oblasti finančních technologií s bankovní licencí. Sídlo ve Stockholmu. zaměstnává 3500 lidí.


Kup nyní, zaplať později. Tedy oblíbený model, který je rozšířený mezi podnikateli na faktury, je dostupný i pro spotřebitele. Provizi společnosti Klarna, ale zaplatí samotný prodejce. A jaký má úspěch ?

Současná hodnota společnosti je 45,6 miliard USD, tedy více než čtyřnásobný nárůst ve srovnání s loňským rokem. V roce 2020 dosáhla ročních příjmů přes 1 miliardu USD, čímž se stává tzv. jednorožcem (pro nás jasnou perličkou) tohoto roku.

Ve finančních technologiích začíná by velká konkurence a málokdo přijde s inovativním řešením a s takovým ohlasem jako právě Klarna. Zkrátka našli, jak se říká, díru na trhu. Posouvají tím shopování na netu o další level up.

Datum vstupu na burzu není známo. Očekává se, že se uskuteční v roce 2022. Tak ať vám to neunikne. Sledujte náš web.


Král finanční jungle


GC-i.

9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše