Pohyb skvělých akcií od začátku nového roku!

Aktualizováno: 16. 1.

Můj watch list zeje nadměrnou aktivitou pohybů vzhůru, tak si pojďme představit, co zajímavého se děje kolem společností, které beru jako zajímavé investice. Nejdřív si v krátkosti představíme společnost a pak si představíme důvody pohybů.

Mondelez International (MDLZ): Výrobce pečených dobrůtek a celkově cukrovinek, společnost, která má ve svých rukách značky jako MILKA, OREO, JACOBS, TUC, TOBLERONE, HALLS, FIGARO, OPAVIA, BEBE DOBRÉ RÁNO... Původ společnosti je los Americanos. Jejich akcie jsou na burze oblíbené hlavně díky dividendovým výnosům. Dividendy se pohybují mezi 2-3 procenty ročně. Cena akcií je na vrcholu, společnost rozšiřuje svoje výrobky o dalším mainstream titul z našeho trhu... Jsou jim croissanty 7DAYS. A celkově došlo k akvizici předchozího majitele 7DAYS, tedy Chipita Global. Od 3.1. se akcie zvedla o 3,5% a podle mě to ještě není konec. Představme si, co se bude dít v následujícím období, tak jako tomu už bylo u předchozích akvizicí, docházelo ke spojování značek. Brzy začneme v obchodě narážet na croissanty s náplní od Milky. Už se těším na předpoklady pro následující kvartály v rámci hospodářských výsledků!


Caterpillar (CAT)

Málo kdo by nevěděl, co je CAT zač... Jejich hlavní činností je těžká technika = bagry, jeřáby, traktory. Investování do téhle společnost je taky zajímavé díky dividendám, které se ročně pohybují mezi 2-3%. Vzhledem k tomu, že se ven dostaly zajímavé informace o předpokladu lepších hospodářských výsledků, než se očekávalo, vzrostla hodnota akcií o 7%.

Je vidět, že se společnosti daří. Jedná se o konzervativní titul, který pravidelně přináší své slíbené ovoce. Sledujte cenu, a když bude kolem 200$, neváhejte nakupovat! Hospodářské výsledky odhalí 27.1.


Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited (TSM)

Největší ryba z rybníku výrobců polovodičových disků, jejich nejsilnější zákazník v posledních letech je společnost AMD, se kterou úzce spolupracují. Akcie nabrala v posledním roce na popularitě hlavně díky velké poptávce po jejich produktech. Společnost každý rok vrátí svým investorům na dividendách kolem 2%. Oproti svým americkým konkurentům nedostává tento titul takových nákupů a neroste tak vysokým tempem.

Poslední rok akcie vcelku stagnuje, každopádně od nového roku se hodnota zvedla o 7%. Důvodů může být víc, společnost ASML měla ve výrobním skladu v Německu ohnivou havárii, ASML vyrábí stroje na výrobu mikroprocesorů. Nejspíš se světu líbí nově představené technologie čipsetů. Taky se blíží hospodářské výsledky, které společnost plánuje odhalit rekordní... No podívejte se na tohle, to je vskutku krása.

Pokud se nebojíte investovat na Taiwan, lepší target na polovodiče si vybrat nemůžete... Pokud bude tohle tempo pokračovat, a že AMD zastavovat nehodlá, půjde to ruku v ruce s TSM. Máme tu příležitost nakoupit akcii s dobrý růstovým potenciálem a i s dividendou.


To by byly zajímavé pohyby vzhůru... Soustředím se teď hlavně na sérii článků ,,Vždy o € napřed",ve kterých se snažím představit čtenářům investování tak, jak ho vidím já a jak bych chtěl, aby ho taky viděli, protože moje vize funguje jednoduše a zábavně.

Určitě zavítejte a počtěte si!www.gc-i.cz/blog/categories

Takže mě omluvte, že se tolik nevěnuji psaní o pohybech a představování firem z mého watch listu. Každopádně je tu i pár příležitostí k nákupu, a proto se můžete o víkendu těšit na další díl "Zajímavé akcie, zajímavé ceny".


Chcete začít investovat a nevíte pořádně jak na to? Tak mi napište nebo rovnou zavolejte a já Vám s tím rád pomůžu...


Přeji Vám krásné prožití následujících dnů a dobrou práci při investování!

Odmítnutí odpovědnosti: Další informace jsou k dispozici na vyžádání. Investice do cenných papírů a dalších finančních instrumentů vždy zahrnují riziko ztráty kapitálu, o čemž se musí klient informovat sám, včetně seznámení se s Oznámením o zveřejnění rizika.

24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše