Sezóna hospodářských výsledků: Pojďme trochu mimo Ameriku

Aktualizováno: 2. 2.

Krásné pondělní ráno,


nejdřív společně prozkoumáme týden předchozí a pak hurá na to, co nás čeká v následujících dnech.


Společnosti, které jsem si vybral v minulém týdnu:

PFIZER $PFE - Zatím to není půlroční maximum, ale třeba nám ho přinese tento týden, výsledky i výhledy společnosti jsou prostě to, co chce akcionář číst každý kvartál. PFIZER tempo!

CORSAIR $CRSR- Věřil jsem v lepší výsledky, ale meziroční nárůst tržeb a dobré výhledy společnosti podpořily růst akcií i přes oznámenou ztrátu. Akcie CORSAIRU si za posledních pár měsíců žádnou slávu nezažila, bylo by překvapením, kdyby se stávající držitelé rozhodli svého titulu zbavovat za takovou cenu, když už firmě dlouhodobě důvěřují. UP!

FERRARI $RACE- FERRARI run bych si mohl nechat patentovat. Firma předčila svá očekávání a titul dál pokračoval v růstu i v předchozím týdnu. Trošku mě překvapují výhledy společnosti do dalšího kvartálu, však jsem si zrovna k Vánocům přál nové auto.


MODERNA $MRNA- Zklamání sezóny? Akcie Moderny se propadly o víc než 100$ za kus, brutál Bruntál. Peníze je potřeba přelívat, výsledky a zprávy, které firma oznámila určitě způsobí brutální volatilitu jejich titulu. Moderna si teď bude hledat svoje obchodovatelné místo, předpokládal bych, že to bude kolem 250$ za kus.

UBER $UBER - Z té jejich kvartální zprávy jsem trošku zmatený, je jasné, že si ve třetím kvartále dovolili trošku víc utrácet a čekají, že se jim podaří jejich propady zvrátit, výsledky totiž nedopadly dobře a vize taky není nijak záhadně úžasná. Říkal jsem, že jde o volatilní titul, to se tímhle oznámením určitě nezmění. Každopádně to někoho určitě oslovilo, akcie šly vzhůru a Uber si důvěru vybojoval. Říkal jsem, že léto je pro tuhle firmu to nejlepší období, výsledky ale nic moc, BOLT je prostě sežral a ve vesmírnou budoucnost UBRU nevěřím.

COINBASE $COIN - Výsledky přesunuty na úterý po trhu.

Sázel jsem na Pfizer a Corsair, takže úspěch!

Tak a teď se pojďme podívat na týden který nás čeká:

Z tohohle fajnového obrázku volím tyto tituly: PAYPAL, COINBASE, DISNEY. Tak a teď se vysvětlí "název" článku. Protože firmy, na které se těším, jsou Associated British Foods a Tencent Holdings Limited a začneme hned s nimi!

ASSOCIATED BRITISH FOODS $ABF - PRIMÁÁÁÁRK!!!! To, co mě mrzí, je, že jsem firmu nezmínil v minulém týdnu, protože už cena narostla o 100liber. Tahle britská firma je gigant a má toho pod sebou mraky a těžko se dá za běžného stavu odhadnout, jak si ve výsledcích povedou. To, co se ovšem stalo, je, že 17.června firma otevřela Pražskou pobočku PRIMARK, pobočku na kterou se stála hodinová fronta ještě měsíc po otevření. Myslím, že s výsledky otevření Primarku na václaváku hne a firma se dočká nových akcionářů. British foods každopádně dostává bomby od covidu a brexitu, takže se uvidí. Akcie má od pětiletého maxima skoro 100%, takže cena se může zdát lukrativní. Sázím na LONG! Výsledky oznámí 9.11. tedy v úterý.

TENCENT HOLDINGS LIMITED $0700 -

Tahle firmička je největší herní společností na světě, těžko se v tomhle obrovském portfoliu dá pracovat s daty a předpokládat hospodářský výsledek, pojďme spolu prozkoumat tu největší a nejúspěšnější část - RIOT GAMES! Svět League of Legends má za sebou předchozím týdnem dvě obrovské události. Finále mistrovství světa a vydání tří dílů prvního seriálu o této legendární videohře. Popularita esportu je každým rokem silnější a ve třetím kvartále přichází finálové zápasy celoročních lig a řada turnajů. Dnes už to není jen LOLko v rukách RIOT GAMES, ale i Valorant a TFT. Dvě hry, které se dočkaly své popularity. Bohužel pro TENCENT je fakt, že turnaje probíhají bez fanoušků a tím pádem padá zisk z vyprodaných desetitisícových arén. Jako fanoušek ESPORTU ale vidím rostoucí zájem velkých firem se v elektronickém sportu propagovat a spolupráce s $MA jsou miliardy, na které se nesmí zapomínat. Akcie si za posledních pár měsíců nenašla příliš mnoho fanoušků a společnost se teď musí ukázat, jinak bude pokles pokračovat. Já si myslím, že výsledky překvapí, vizi nastavili vysoko a na další kvartál ještě výš a to jsou podle mě dobré zprávy, myslím, že s investory hlavně zatočí plán na tvorbu seriálů společně s $NFLX. Sázím LONG! Výsledky společnost oznámí 10.11. což je středa.

PAYPAL $PYPL - Držitele akcií Paypalu nepotěším, myslím, že je to finanční technologie minulosti. Dneska už na Paypal prostě všichni kašlou, pamatuju si doby kdy na twichy jel jenom Paypal a většina věcí na netu se dala koupit jenom díky téhle platební metodě, dneska je to spíš naopak, kdo ještě přijímá Paypal? Já už se na Paypal nepřihlásil třeba dva roky a vůbec nechápu, jak se může firma s rostoucí konkurencí vůbec ještě držet na takové kapitalizaci. Revolut, $N4G, $HOOD, BINANCE, CRYPTO.com.... Marketing v ČR neexistuje. Výsledky možná nějak dopadnou a to díky nakoupenému kryptu, ale vize budou zase horší a jsem zvědav jak se firma plánuje zachránit. Budu čerpat zítřejší informace z trhu a možná vsadím SHORT!

O coinbase jsem psal už minule, tak můžete mrknout co.

WALT DISNEY $DIS - Hahááá, to je target, jak má být! Třetí kvartál = otevřené disney landy, MARVEL seriály, VENOM v kinech, no dokážete si představit, že by výsledky nepředčily očekávání? Já ne. Důležitá bude určitě i vize do budoucna, co plánuje společnost s DISNEY+ pro Evropu a pro ČESKO. Protože zatím jste se na jejich seriály mohli podívat maximálně nelegálně :D. Což je trochu krok zpět a úplně do toho důvodu nevidím, možná se nechtějí ztratit v konkurenci. Nebo prostě nikdo nechce DISNEYMU dělat v ČR marketing, já bych šel. 175$ za akcie je výsměch. Sázím LONG!

Obchodování akcií v sezóně hospodářských výsledků je zábavné, stačí používat hlavu a správně předpokládat, že v daném kvartálu firma dokázala získat větší výnosy. Za což můžou všeobecně jejich produkty a investice v předchozích kvartálech. Logicky - když představíte zajímavý produkt v lednu a začnete ho prodávat v březnu, tak se Vám "opravdový" výsledek prodejů ukáže až ve třetím a čtvrtém kvartálu (všechno to prostě nějaký čas trvá, ještě když jste firma co své produkty vozí do celého světa a třeba i takový marketing). U investic je to podobné - když otevřete novou fabriku, nebude na plno makat hned ze začátku, všechno se musí usadit a pak pojede na 100%. Dále je důležitá cena akcií, pokud jsou nahoře, tak se ty větší nákupy budou uskutečňovat až cena spadne dolů.

Akcie jsou rozhodně méně rizikovou komoditou pákového obchodování. Páka která se na akcie používá je 1:10, což znamená že je Váš vklad vynásoben deseti. Běžně se akcie obchodují sem a tam(desetiny procent denně, maximálně jednotky procent u většiny targetů) a jejich cenu určují právě hospodářské výsledky, očekávání pro následující období, nové produkty a technologie, investice, změny vedení firem nebo zajímavý marketing.

To, že si něco myslím ještě neznamená, že se tak bude určitě dít, jsem člověk s přehledem a velkým zájem o investování do akciového trhu a podle toho taky pracuji. Všechny kroky, které při investování se mnou podniknete, jsou Vaše kroky a nesete za ně odpovědnost. Investování je zábava a já jsem skvělý bavič!


S pozdravem


Hulín GC-I

EMAIL: hulin.stanislav@gc-i.cz29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše