Jak nastarovat své investiční portfolio a začít efektivně spravovat své finance.

Dobrý den,

myslíte si že už je vhodná doba na vstup do trhů? Může být, trhy jsou níž než koncem roku 21 a v oběhu je stále obrovské množství peněz, které můžou trh po klidnějším období posílat opět do vesmírných hodnot. Vybral jsem si pár akciových titulů, které jsou podle mě vhodné k nastartování investičního portfolia v momentální době.


V první řadě bych se rád podíval na Evropskou energetiku, která je momentálně ve velkém otazníku, vzhledem k aktuální situaci a to zejména postavení vůči Ruské Federaci bude třeba provést rozsáhlé změny a stát se tak co je nejméně závislí na ruské energetice.

Vhodným titulem v tom to odvětví může být např. ČEZ, který má s východem dobré vztahy a vzhledem k tomu že i Česká republika je s východem Evropy za dobře, může být dobrým tahem právě tato akcie, na východě se nachází netěžená naleziště zemního plynu.

Akcie společnosti ČEZ jsou vzhledem k pozitivním událostem cenově poměrně vysoko. Nemůžeme však opomenout i další potenciál růstu a vzhledem k dividendám kolem 6% ročně se jedná o titul se skvělým výhledem a zároveň nízkým rizikem. ČEZ by mohl kolem roku 2025 stát přes 1 050 Kč za akcie (23% nárůst hodnoty, plus každý rok vyplacená dividenda přes 6%).

Dalším zajímavým titulem v Evropské energetice je určitě EDF, jehož akcie na tom nejsou tak draze jako ty ČEZU, ovšem je kolem společnosti dost otazníků, bez pochyby půjde o největšího hráče v tomto Evropském měnění politiky, společnost je zadlužená a bude potřeba pomoci od Francouzské vlády, podporu mají dostat. Padlo rozhodnutí o prodeji akcií a prostředky získané, mají pomoci právě pro výstavbu nových elektráren a plynovodů. Společnost nabízí vysoké dividendy. Je to vhodný titul do portfolia a na pravidelné investování. EDF by mohla kolem roku 2025 stát přes 15$ (50% nárůst hodnoty, plus každý rok vyplacená dividenda přes 6%)


Myslím že vhodným sektorem pro investování jsou i Americké akcie, konkrétně se mi hodně zamlouvá Meta a Disney... Cenovky mají o dost níž než před půl rokem a potenciál je velmi slibný. Co se týče FB tak aktuální sílu a budoucnost sociálních sítí nelze zpochybnit a potenciál na růst cen reklamy v nich také ne, stejně tak zajímavou myšlenku přivést sociální síť v podobě virtuální reality. Akcie Facebooku čeká zajímavé období, nenabízí však dividendu, ale na dlouhodobé investování je podle mě zajímavá a hodnota bude růst. FB by mohl kolem roku 2025 stát přes znovu přes 380$ (70% nárůst hodnoty).

Disney má taky potenciál. DisneyLand v Paříži letos oslaví 30 let výročí od otevření a je s tím spojena spousta akcí a marketingu, zájmem Disneyho bude určitě dostat rodiny s dětmi ven a do parků. Myslím že to už brzy poznáme z hospodářských výsledků v prvním kvartále. Marvel představil další super hrdinku a téma X-man plus Avengers už začíná vařit vodu. Firma je v dobrém rozmaru, jen je potřeba se trochu víc rozletět. Potenciál na růst je vysoký, dividendy však nenabídne. DIS by mohl kolem roku 2025 stát přes 200$ (40% nárůst hodnoty).


Firma která má podle mě nehynoucí potenciál a skvělé vedení je Mondeléz, společnost z Ameriky která má pod sebou značky jako Milka, Oreo, Opavia, Figaro a teď už i 7Days. Důvodem k investování jsou dividendy a stabilně rostoucí sektor, společnost neustále rozšiřuje svá působení, podniká zajímavé investiční kroky a nákupy dalších firem. Akcie jsou dole a mají možnost vzrůst až na 80$ v relativně krátkém časovém období. MDLZ by mohla kolem roku 2025 stát přes 80$ (30% nárůst hodnoty, plus kolem 3% ročně na dividendách).


Pokud se chcete dozvědět o společnostech víc nebo je jen začít sledovat, prozkoumejte mojí sérii textů o investování "vždy o € napřed", kde Vám vysvětlím jak pro mě fungují akciové trhy, jak se na nich pohybuji a jak investovat.


Začněte spořit efektivně, začněte nakupovat aktiva, protože nikdy to nebylo snazší. Otevřete si snadno investiční účet u našeho partnera FREEDOM24, který nabízí investování za skvělých podmínek a má řadu výhod oprati jiným poskytovatelům, nakupujte reálné akcie na Vaše jméno a začněte své peníze spravovat efektivně a zábavně!

Začít můžete už s první tisícovkou korun, vyberte si společnost, která má podle Vás potenciál na rozšíření svého působení a nakupte akcie.

Investiční účet založíte snadno zde - freedom24.com


Jde o můj názor, názor který jsem si vytvořil pro své vlastní investiční a spořící kroky. Nejedná se investiční doporučení, každý člověk který chce peníze investovat si může snadno zajistit dostatečné informace a investuje podle vlastního uvážení a na svojí zodpovědnost! Investování vždy nese rizika ztráty kapitálu!


33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše