Vždy o € napřed, brokeři, fintechy, investiční společnosti a banky [4.díl]

Aktualizováno: 1. 2.Začneme hned trochu negativně, podíváme se na pár pochybných CFD brokerů...


CFD brokeři:

Mezi tuhle skupinu řadím brokery, kteří nenabízí nic jiného než pákové obchodování CFD kontraktů. Zpravidla jsou to společnosti, které v rámci svého vázaného zástupce využívají telemarketingu pro sehnání traderů/investorů, kteří jsou často mylně informováni o průběhu investování.

Obchodování CFD je skvělé hlavně díky pákovému efektu, který násobí velikost Vašeho vkladu do obchodu. Brokeři spadající pod evropskou regulaci mohou nabízet páku o maximální velikosti 1:30 (když koupíte stříbro za 1.000$, ve skutečnosti je Vaše pozice 30x větší = 30.000$, pokud stříbro stoupne o 5%, tak můžete pozici uzavřít se ziskem 150%, ale pozor, funguje to i opačně). Díky páce mohou existovat lidé, kteří se živí denním obchodováním. Sedí u kompu, koukají na grafy a následně prodávají nebo nakupují. S CFD se dají spekulovat ceny akcií, komodit, kryptoměn, měnových párů, indexů, ETF fondů...


bernstein-bank.com - Společnost Vás může ledaco naučit, záleží jakého dostanete makléře. Může to být někdo, kdo neví, co pořádně dělá, nebo člověk, který Vás chce naučit tradingu. Pravdou je, že Vás nalákají na nákup nějaké zajímavé akcie, ale vy pak stejně obchodujete další věci, i když tomu vlastně pořádně nerozumíte. Firma se z Vás bude snažit vytlačit co nejvíc peněz na obchodování. Řada návštěvníků GC-i.cz přišla u b-b o nějaké peníze.


etxcapital.com - Opět to funguje dost podobně - založíte účet, pošlete peníze, dostanete makléře a ten Vám radí, kam s penězi. Pokud začnete prodělávat, bude chtít, abyste doposlal peníze a nepřišel tak o celý vklad.


další takový... capitalpanda.com, profitlevel.com. Pravdou je, že profit brokerů se odvíjí od toho, kolik tam klienti nechali peněz. Poplatky, které za obchody platíte, ve skutečnosti jen snižují Vaše zisky. Firmy jsou licencované a informativní služby Vám podávají jejich vázaní zástupci pro Českou/Slovenskou republiku.


Investování do podílových fondů přes investiční společnosti a banky:

Tohle se týká takových těch firem/bank, kam přijdete podepsat smlouvu o podílovém fondu a jen věříte, že všechno dobře dopadne. Některé z těchto společností spolupracují s finančními poradci od Partners a dalších...

Je investice do podílového fondu dobrým krokem?

Podle mě určitě ne a hned vysvětlím proč. Protože vy jste ten člověk, který přináší celou investiční částku a přitom jste poslední v pyramidě a berete to zhodnocení, které zbyde.

Nejdřív si vezme provizi firma, která Vám fond prodá, takže konseq nebo amundi, pak si vezme provizi finanční poradce a jeho firma, no a pak jste Vy. Tyhle fondy prakticky kopírují fondy, které můžete běžně koupit třeba na DEGIRU nebo na F24 na Vaše jméno... Zhodnocení, které dostanete, nepřesáhne 10% za rok, i když jsou samotná obchodovaná aktiva schopna udělat za rok 20%.

Takže jsou fondy špatnou investicí?

Nejsou, ale musíte je koupit rovnou na trhu a ne přes dva prostředníky. Nejkonzervativnější může být fond kopírující index S&P 500 (500 nejobchodovanějších amerických firem) nebo třeba DAX 40 (40 německých).

Společnosti, kterých se tato kritika týká, jsou CONSEQ, AMUNDI, EQUA BANK, ČSOB, ČESKÁ SPOŘITELNA

S žádnou další firmou, která poskytuje tenhle druh investic, zkušenost nemám.


Obchodníci reálných akcií, ETF fondů a dluhopisů:

Tady se konečně dostáváme k našim partnerům. Aby mohla firma nakoupit reálné akcie na Vaše jméno, musí to být broker, kterého příslušná burza přizvala k aktivitě, takže by měl být schopný fungovat a podléhá tak dalším regulacím. Přes tyhle brokery lze krásně a jednoduše investovat do reálných cenných papírů.

DEGIRO - Jednoduchá aplikace, nízké poplatky, nabídka instrumentů.

FREEDOM24 - Jednoduchá aplikace, analýzy a věrohodné investiční doporučení, pozitivní statistiky ( přes 67% klientů na svých investicích pravidelně vydělává), možnost účastnit se IPO... Jedinou nevýhodou jsou vyšší poplatky, jinak F24 strčí do kapsy všechny, včetně DEGIRA.

Další brokery reálných akcií nevyužívám a mám malou zkušenost s XTB a LYNX. Tak můžete prozkoumat a nebo dejte vědět do komentářů!


"Krypto-brokeři":

Ještě před FINTECHY se podíváme na krypto burzy... Díky krypto obchodníkům můžete směnit peníze na krypto a krypto na krypto nebo krypto na peníze :-D.


crypto.com - Líbí se mi jejich kryptoměna CRO, zajímavá aplikace, která se neseká jako jiné. Když si nakoupíte jejich kryptoměnu a zamknete si její obchodování na nějakou dobu, dostanete zdarma platební kartu a bude Vám vyplácen CASH BACK za nákupy udělané přes ní. Podle mě je to nejlepší evropská volba krypto brokera.


kraken.com - Jedna z prvních burz, výhodou je určitě nabídka kryptoměn, aplikace se seká a občas to dost dlouho trvá, než peníze přijdou nebo odejdou.


Binance ani Coinbase hodnotit nebudu... Nepoužívám. Dejte vědět, co na ně říkáte!


FINTECH společnosti:

Tenhle sektor se mezi poskytovateli investic velmi rozšiřuje a my s jedním takovým hodně nadějným i spolupracujeme. Fintech je unikát, který nabízí investování do reálných aktiv, CFD spekulací, kryptoměn... Poskytuje bankovní služby, platební karty, směnárny měn...


NAGA - Nabídka téhle německé společnosti je obrovská, jsou to reálné akcie, CFD všeho druhu, kryptoměny, etf fondy... S Nagou opravdu dokážete mít finance pod jednou střechou, můžete si pořídit IBAN účet, dostat k němu platební kartu a fungovat jednoduše, efektivně. Bohužel ještě nevedou účty v CZK, což je hlavní problém, proč já třeba tuhle firmu nedokážu využít naplno. Navíc si můžete vybrat mezi pákou 1:30 a 1:1000.


Revolut - Je to velmi jednoduchá aplikace, která nabízí reálné akcie z Ameriky, reálné komodity a kryptoměny. Aplikace Vám může pomoci ušetřit přes trezory. Stejně tak to můžete mít i v rámci rodiny. Revolut pracuje i s KORUNAMI a to je jeho hlavní momentální plus oproti NAGA.


A koho si máte teda vybrat?

No, to já kdybych věděl... Každému může vyhovovat něco jiného. Ale já vím, proč jsme si vybrali za partnery ty, které máme. NAGA, F24, DEGIRO.

Každý má své kouzlo a všechny účty jsou zdarma. V příštím díle se začneme bavit o strategii investování. Takže teď už víme, o jakých firmách budu ve strategiích mluvit, a nemusíme to dohledávat.


Jsem naprosto otevřený jakékoliv další komunikaci o tom, co Vás zajímá! Můžete se mě určitě zeptat na cokoliv přes email nebo whatsapp nebo mi můžete klidně zavolat. Registrace na našem webu je pouze pro členy VIP klubu, na což musíte mít vytvořený účet u jednoho z našich partnerů. Tak daleko jsme se ještě v sérii "vždy o € napřed" nedostali, takže komentovat a psát na fórko je věc, která Vás čeká brzy :).


44 zobrazení2 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše