Zajímavé akcie, zajímavé ceny [3. díl]

Aktualizováno: 1. 2.

Tak jsem tu opět s výběrem toho nejlevnějšího v mém watchlistě. Pro tento díl bych rád zopakoval již příležitosti zmíněné... Ano, můžete odvětit, že kdybyste je nakoupili, nejste teď úplně s aktuální cenou v plusu, každopádně nemám křišťálovou kouli a moje předpoklady můžou chvilku trvat. Akcie, které jsem si vybral pro dnešní prezentaci, jsou - EDF, YND, QSR, AMD.


Tak o tomhle targetu už jsem psal, EDF, neboli celým jménem Électricité de France, je francouzská energetická jednička v Evropě, tahle firma dokáže za rok vyrobit víc než 600TWh elektrické energie a bez ní by se v Evropě určitě nesvítilo. Slouží jí k tomu 19 jaderných elektráren, které má rozložené po skoro celé západní Evropě, a teď dokonce staví další a už mimo Evropu. Energetika je pro mě zajímavá hlavně kvůli neustále rostoucí spotřebě, lidí přibývá a tím přibývá i spotřebičů a spousta dalších všemožných věcí, které by bez elektřiny nefungovaly. Nemůžeme pochybovat o tom, že elektřinu nikdy nepřestaneme používat, a s rostoucí popularitou například elektromobility, bude naše potřeba neustále růst. EDF je firma skoro jako ČEZ, je z většiny vlastněná státem a právě proto si teď jejich akcie zažívají brutální sestupové období. Nezoufejme, ale využívejme... To, že jsou Němci s Rakušákama divný a bojují proti jaderné energii, je sice hnus, ale skutečnost je, že kdyby jim EDF odstřihlo kabely, jak by asi dopadli.

Akcie se začátkem prosince pohybovala mezi 13-14€ a dnes jí můžeme koupit klidně za 8,5$, což je naprosto brutální pro takhle konzervativní titul, který přináší dividendy ročně mezi 4-5%. No a navíc, když ji pořídíte přes nás na F24, bude Vám za každý titul na Vaše jméno vypláceno 6 centů každý měsíc... No není to super?

Jaký je tedy důvod propadu ceny akcií? Závady na potrubí, které EDF zjistila při pravidelných kontrolách svých reaktorů, kdy propady ve výrobě tím způsobené se vyšplhaly až na 800 milionů €. Regulace od francouzské vlády, která nařídila, že EDF bude muset zlevnit ceny elektřiny pro své odběratele, a pak také spekulace o zavedení jaderné energie mimo GREEN POWER.

Tak tohle jsou důvody propadu o skoro 40%, dlouhodobé analýzy ženou akcii až k 15€ a dividendy by se snižovat neměly... Jestli tohle není nákup roku, tak už nevím!


Taky už jsem o YANDEXU psal a taky napíšu znovu, protože cena akcií za tu dobu udělala dalších pár procent dolů... Důvod je furt stejný, PUTIN zlobí! Ruská federace není momentálně úplně za dobře se Spojenými státy a podle toho taky vypadá obchodní aktivita u ruského technologického giganta číslo jedna. YANDEX je firma, která má v Rusku pod palcem skoro všechno, co se technologií týče. Je to vyhledávač, sociální sítě, seznamky, rozvoz jídla, autodoprava, carsharing, finanční trhy, krypto... prostě všechno, na co si vzpomenete, tak YANDEX v Rusku dělá. Akcie si zažila rauš po uvedení hospodářských výsledků ve třetím kvartálu roku 21. No a pak začaly vojenské aktivity. Rusko, jak jistě víte, začíná pomalu ale jistě okupovat Ukrajinu a celkově se hodně angažuje jak v moři, tak ve vzduchu v rámci Evropských sektorů. No a to je věc, která se vůbec nelíbí investorům po celém světě.

Jak to vidíte vy? Bude válka? Nebo to nakonec dobře dopadne, nenapadá mě teda nějaký úplně reálný scénář, ale třeba se Rusko stáhne nebo prostě Ukrajinci vypálí svoje města a utečou do Evropy... Každopádně YANDEX je skvělým růstovým targetem a pokud se situace začne uklidňovat, YANDEX nebude na nákup čekat dlouho. Akcie dividendy nenabízí, ale růstový potenciál, to je něco jiného.Takže Restaurant Brands International je společnost, kterou jsem ještě nepředstavoval. Do mého watch listu jsem akcii přidal dost nedávno, protože se mi líbí jejich marketing v Čechách, líbí se mi jejich slevové aktivity a zajímavé speciální nabídky... Jako bylo třeba fotbalové menu při EURO, myslím, že tohle jsou kroky správným směrem a vzhledem k tomu, že je Burger King můj nejoblíbenější fast food, místo v mém watch listu si určitě zaslouží. Jedná se o dividendový titul, který svým akcionářům vrací každoročně kolem 4% z ceny akcií... Takhle to vypadalo s výplatami v posledním období na FREEDOMU.


Neříkám, že je akcie v nějakém brutálním propadu, ale pokud jste fanouškem Dáme jídlo nebo zkrátka fast foodové kuchyně, určitě by se Vám nákupem tohohle targetu špatně neudělalo. Naopak!


Společnost předpokládá nižší zisky, než tomu bylo v předchozích kvartálech roku 21, ale já si myslím, že v Čechách to půjde, burgery za 30Kč určitě zlákaly další obyvatele jako jsem já. Takže věřím, že výsledky naplní a možná i předčí!

Věříte taky? Tak si dejte burgera a kupte akcie!


Poslední společnost, kterou jsem si pro dnešek vybral, je Advanced Micro Devices, firma která je podle mě jedničkou v poměru cena a výkon. Jejich počítačové produkty jsou senzace a společnost udělala za posledních pár let obrovský posun kupředu, dokázala vytvořit spoustu zajímavých spoluprací s MICROSOFTEM, SONY, TESLOU, TSM a mnoho dalších... Všechny tyhle spolupráce dokázaly pro firmu vygenerovat spoustu zisku a ten firma velmi efektivně využívá a v jejich nabídce přibývá každým rokem něco zajímavého a jsou bez pochyby velmi revoluční, AMD nám ještě ukáže jak vyburcovat technologický trh.

Vzhledem k tomu, že NASDAQ prošel korekcí, je tady z jeho trhu spousta zajímavých akcií, ale já si vybral tuhle a vybral jsem si jí kvůli růstu zisků, kvůli chování společnosti, podpoře ESPORTU.

Firma sice dividendy nevyplácí, ale růstový potenciál je ve vesmíru.

Akcie nejsou v žádné brutální slevě, ale od maxima už taky něco urazila a proto svůj podíl ve firmě zvyšuji!

Jestli bude tohle tempo pokračovat... Akcie bude stát za 3 roky 300$. Původně jsem měl k AMD zajímavější text, ale aktualizoval jsem stránky a smazalo se to xD.


Pokud si chcete pořídit akcie, není nic jednoduššího než si založit účet u našeho skvělého partnera FREEDOM24, absolutně si na jejich makléřský účet nemohu stěžovat, naopak se cítím jako ten největší makléř na světě. Pokud byste si chtěli zahrát s penězi a nakoupit akcie na páku, můžete využít CFD nabídku našeho moderního fintech partnera NAGA.


Tak tady si založíte účet u F24 a navíc dostanete akci v hodnotě až 1 000$ zdarma.


No a tady si zase můžete otevřít obchodní účet u NAGY, no a dostanete krásnou account asistentku slečnu Volnou.


To jest z mého dnešního psacího repertoáru všechno, ještě bych rád dodal, že investování zahrnuje riziko ztráty kapitálu, všechny kroky, které provedete jsou na Vaší zodpovědnost! Nejedná se o investiční doporučení.


Krásný zbytek zimy a hodně úspěchu!


53 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše